جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/04/23 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3362

هردم ازاين باغ بري مي رسد
آرديلس آرژانتيني گزينه جديد پرسپوليس


حبيب کاشاني درآستانه مديرعاملي پرسپوليس


8 مدال و مقام يازدهمي جهان براي دانشجويان ايران


كوتاه وخواندني و سوت پايان ودقيقه 90


  هردم ازاين باغ بري مي رسد
  آرديلس آرژانتيني گزينه جديد پرسپوليس  

 اين روزها وضعيت نابسامان پرسپوليس هواداران اين تيم را نگران کرده وعدم انتخاب سرمربي براي اين تيم به يک معضل بزرگ تبديل شده است وبسياري منتظرند تا سرانجام پرسپوليس از اين بلا تکليفي خارج شودعباس انصاري فرد مديرعامل پرسپوليس در گفت وگوبا ايسنا به پرسش هايي که اين روزها در ذهن هواداران، رسانه ها و هواداران فوتبال ايجاد شده، پاسخ داده است.
-در اين وضع سرقت خودروي متعلق به باشگاه و همچنين 200 هزار دلار پول باشگاه شرايط عجيبي را براي پرسپوليس رقم زده است.
 متاسفانه برخلاف آن چيزي که منتشر شد پولي در ماشين سرقت شده وجود نداشت. تنها يکسري مدارک شخصي و مدارک باشگاه در ماشين بود که آن مدارک به همراه ماشين به سرقت رفت; اما، من نمي دانم هدف از انتشار اين اخبار چيست و برخي با انتشار خبر سرقت 200 هزار دلار به دنبال چه مسايلي هستند؟
- گويا با پيشنهادي که علي کريمي به باشگاه پرسپوليس داده از نگه داشتن اين بازيکن منصرف شديد؟
 اين خبر هم صحت ندارد. من و کريمي هفته گذشته صحبت بسيار دوستانه اي را با هم انجام داديم. او خودش تمايل زيادي دارد که در پرسپوليس بماند. ما هم مي خواهيم که او را حفظ کنيم. نظر ما و او اين است که بر روي رقمي به قرارداد برسيم که معقول باشد و هم او ضرر نکند و هم باشگاه توانايي پرداخت آن پول را داشته باشد.
- فرآيند انتخاب سرمربي به کجا انجاميد بسياري نگران فصل آينده  پرسپوليس هستند؟
 بله، اين مساله وجود دارد. ما تمامي کارهايي که انجام مي دهيم براساس کار کارشناسي است. در برخي رسانه ها مطالبي مطرح مي شود و مي گويند که انصاري فرد خودش اقدام به جذب بازيکن مي کند. در شرايطي که اين طور نيست و ما براساس نظرات کميته فني و تصميمات آنها اقدامات فني را انجام مي دهيم. مي خواهيم اين فصل کار اصولي انجام بدهيم و نمي خواهيم مانند فصل گذشته که سه مربي در طول فصل به پرسپوليس آمدند، اين بار هم چنين اتفاقي بيفتد. اين هم تنها با کار کارشناسي انجام مي گيرد ضمن اينکه بازيکنان در حال تمرين زيرنظر مربيان هستند. ما در اين مدت چندين مربي را به ايران دعوت کرده ايم، کاري که هرگز در پرسپوليس سابقه نداشت. در گذشته با مربي از راه دور مذاکره مي کردند، از راه دور به توافق مي رسيدند و از راه دور قرارداد مي بستند. اما، ما مربيان را به تهران مي آوريم، با آنها چند ساعت صحبت مي کنيم. در نهايت اگر به نتيجه  مطلوب برسيم و در مورد مسايل مالي هم به توافق برسيم آن موقع قرارداد را امضا مي کنيم. مشکلي که داشته ايم اين بوده که اگر با مربي اي در تمامي زمينه ها به توافق مي رسيديم از نظر مالي نمي توانستيم نظرات آن مربي را تامين کنيم.
- فکر مي کنيد فرآيند انتخاب سرمربي پرسپوليس تا چه زماني طول بکشد؟
 قطعا تا قبل از سفر چهارشنبه به ترکيه سرمربي پرسپوليس انتخاب مي شود.
- در حال حاضر چه گزينه هايي را مدنظر قرار داديد؟
 گزينه هايي از هلند و آرژانتين داريم.
- گفته مي شود آرديلس گزينه  آرژانتيني شماست؟
 بله. او يکي از گزينه هاي ماست.
- مذاکره با برانکو به کجا انجاميد؟
 او در رسانه ها اعلام کرده که نمي آيد، با اين حال او هم يکي از گزينه هاي ما است.
- شايعه شده که شما همين روزها از پرسپوليس مي رويد؟
 نمي دانم که آيا اين اخبار شايعه است يا واقعيت. اما، براي من مهم نيست. بارها گفته ام تا روزي که در پرسپوليس باشم تمام تلاشم را به خرج مي دهم و روزي که به من بگويند تو ديگر مديرعامل پرسپوليس نيستي کارهاي انجام شده را به مدير بعدي تحويل مي دهم.


  حبيب کاشاني درآستانه مديرعاملي پرسپوليس 

 حبيب کاشاني به زودي حکم رسمي مديرعاملي باشگاه پرسپوليس را دريافت خواهد کرد.
دراين راستا به منظوررسيدگي به وضعيت تيم فوتبال پرسپوليس جلسه اي ميان علي سعيد لو معاون اجرايي رئيس جمهوري و محمد علي آبادي رئيس سازمان تربيت بدني برگزار و درخصوص آخرين وضعيت اين تيم گفت و گو شد.در اين نشست، با بررسي وضعيت حال حاضر پرسپوليس، تصميم گرفته شد حبيب کاشاني به عنوان مديرعامل انتخاب شود. قرار است حکم کاشاني به صورت رسمي ابلاغ شود. همچنين بازگشت علي سعيد لو به عنوان رئيس مجمع باشگاه پرسپوليس و حسين هدايتي به عنوان عضو هيات مديره تقريبا قطعي است. به همين دليل، انتخاب سرمربي تا زمان حضور کاشاني به تعويق افتاد. اين اتفاق در حالي رخ مي دهد که حبيب کاشاني پيش ازانتخابات رياست جمهوري به عنوان مديرعامل پرسپوليس معرفي شده بود; اما پس از دقايقي اين خبر از روي سايت رسمي سازمان تربيت بدني برداشته شد. به احتمال فراوان کاشاني از روز پنجشنبه رسما کار خود را با اين تيم شروع خواهد کرد.


  8 مدال و مقام يازدهمي جهان براي دانشجويان ايران  

کاروان ورزش دانشجويان ايران با کسب 5 مدال طلا، 2 نقره و يک برنز در بين 145 کشور جهان در مکان يازدهم المپيک دانشجويان قرار گرفت.
گفتني است کاروان ورزش دانشجويي ايران در شش رشته  ورزشي در المپيک 2009 دانشجويان يونيورسياد بلگراد شرکت کرد که با درخشش ورزشکاران تکواندو و دووميداني صاحب عنوان يازدهمي جهان شد و توانست جايگاه سيزدهمي دوره  قبل خود را دو پله ارتقا دهد.
در تکواندو، عليرضا نصر آزاداني، روح الله طالبي، مهران عسکري به سه نشان طلا رسيدند و حسين تاجيک نقره گرفت. تيم پومسه پسران متشکل از حميد نظري، علي نادعلي و سينا خلاش قزل احمد نيز به مدال برنز دست يافت. در پايان اين رقابت ها تيم تکواندوي مبارزه ايران در بخش پسران قهرمان شد و بالاتر از کره جنوبي و روسيه ايستاد. تيم دووميداني ايران نيز مانند تکواندو عملکرد چشمگيري داشت. سجاد مرادي با شايستگي به مدال طلاي دوي 800 متر رسيد. در پرتاب ديسک، محمد صميمي خود را صاحب مدال طلا کرد و محمود صميمي مدال نقره گرفت. برادران صميمي در يونيورسياد توانستند رکوردهاي قبلي خود را بهبود بخشند. اما، تيم ملي بسکتبال دانشجويان با دو پيروزي مقابل چين و کره جنوبي و چهار شکست برابر پرتغال، ترکيه، استراليا و مکزيک در مکان بيست و يکم قرار گرفت. درپينگ پنگ ايران چهار نماينده داشت که در بخش انفرادي افشين نوروزي توانست در بين بيش از 130 پينگ پنگ باز خود را تا جمع 16 نفر برترمسابقات برساند. در دوبل هم تيم نوروزي و واحد مالميري تا جمع 16 تيم برتر بخش دوبل بالا آمد. در تيروکمان حمزه نکويي يکي از دو کمان دار ايران در بلگراد، عملکرد خوبي داشت و تا هشت نفر برتر مسابقات رسيد اما، در اين مرحله به قهرمان رقابت ها باخت و به نيمه نهايي نرسيد.در نهايت، تيم جودوي دانشجويان ايران با پنج جودوکار در يونيورسياد حضور داشت که در بخش انفرادي و تيمي صاحب مدال نشد. عنوان پنجمي محسن غفار و هفتمي حسين قمي بهترين نتايج جودوي ايران در يونيورسياد بودند.


 كوتاه وخواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

قبولي خليلي درتست پرسپوليس
فريد زرينه پزشک پرسپوليس در تستي که از محسن خليلي گرفت، اعلام کرد که او مشکل خاصي ندارد و باشگاه پرسپوليس مي تواند با اين مهاجم قرارداد امضا کند.
دراين راستاخليلي  صبحت هاي نهايي خودرا با انصاري فرد براي عقد قرارداد انجام داد.گفته مي شود اين بازيکن با رقم 300 ميليون با مديرعامل پرسپوليس به توافق رسيده و چنانچه مشکل خاصي پيش نيايد او به زودي قراردادش را با پرسپوليس ثبت خواهد کرد.

بازگشت پروين به پرسپوليس
علي پروين سرمربي اسبق پرسپوليس در آستانه بازگشت به اين تيم قرار گرفته است.او مدتها است که انتظار اتفاقات جديدي را مي کشد تا به تيم مورد علاقه اش بازگردد.
گفتني است پروين که از آخرين دوره مربيگري خود در پرسپوليس خاطرات خوشي ندارد در آستانه ليگ نهم به احتمال فراوان به عنوان مدير فني پرسپوليس مشغول به فعاليت خواهد شد.پروين هنوز در اين خصوص واکنش رسانه اي از خود نشان نداده است. اما منابع آگاه در باشگاه خبرحضور وي در پرسپوليس فصل آينده را تاييد کرده اند. گويا همه چيز به راي سازمان ورزش ختم مي شود و انصاري فرد هم اعلام کرده که در انتظار تصميم سازمان تربيت بدني است.

لغو تمرين صبح پرسپوليس
تمرينات پرسپوليس بعد از چند روز پيگيري در دو نوبت صبح و بعدازظهر ديروز(دوشنبه) در يک نوبت پيگيري شد.
دراين راستابنا به صلاحديد حسين عبدي مربي جديد پرسپوليس، پس از چند روز فشار به بازيکنان و تمرين در دو نوبت، بازيکنان تيم پرسپوليس عصر ديروز تنها در نوبت بعدازظهر تمرين  کردند.طبق برنامه ريزي انجام شده بازيکنان پرسپوليس ساعت 5 بعدازظهر در سالن نياوران به وزنه زدن و کار با دستگاه هاي بدنسازي پرداختند.

قرارداد داخلي تياگو وبرازيليا باپرسپوليس
دو بازيکن برزيلي پرسپوليس پس از حضور در تهران و گفت وگو با مديرعامل باشگاه ، قرارداد خود را با پرسپوليس امضا کردند.
دراين راستاتياگو فراگو و وسلي برازيليا دو بازيکن برزيلي که تخصص بازي در پست هاي هافبک و مهاجم را دارند صبح ديروز با حضور در باشگاه پرسپوليس قرارداد داخلي شان را با پرسپوليس امضا کردند.طبق هماهنگي به عمل آمده دو بازيکن برزيلي با ساير بازيکنان پرسپوليس راهي کشور ترکيه براي برپايي اردوي اين تيم خواهند شد.

 استقلال تعليق شد
باشگاه استقلال تهران تا اطلاع ثانوي از انجام هر گونه فعاليتي محروم شد.
گفتني است، طي نامه اي از سوي کميته انضباطي فدراسيون فوتبال به باشگاه استقلال ابلاغ شد تا مبلغ 600 ميليون ريال را در وجه محمد نوازي پرداخت کند. بر همين اساس اين باشگاه از هرگونه عقد قرارداد و فعاليت محروم است.

لغو دوباره پرواز جانواريو
 فابيو جانواريو  هافبک برزيلي تيم فوتبال استقلال با لغو پرواز از سفر به ترکيه بازماند.
گفتني است جانواريو که در تماس با باشگاه استقلال اعلام کرده بود به دليل رعد و برق و لغو پرواز از برزيل به ترکيه نتوانسته خود را به جمع اردونشينان برساند، ديروز هم نتوانست راهي ترکيه شود.اين بازيکن که قرار بود از سائوپائولو راهي استانبول شود به دليل لغو پرواز نتوانست ديروز هم به ترکيه برود.
جانواريو در حالي اين پرواز را از دست داد که صمد مرفاوي منتظر حضور او در اردو است. جانواريو با توجه به اينکه سه بار بيشتر در هفته پرواز به سمت ترکيه نيست قرار است راهي دبي شود تا از امارات خود را به ترکيه برساند. البته در صورت اين پرواز نيز او چهارشنبه به ترکيه مي رسد.

ديدار10 بازيکن پرسپولس با انصاري فرد
10 بازيکن پرسپوليس براي رفع مشکلات خود صبح  به ديدار انصاري فرد رفتند.
دراين راستا مجتبي و مهدي شيري، شيث رضايي، ميثم بائو، محمد منصوري، نبي ا... باقري ها، عليرضا محمد، مهران فرضيات، ضيا» الدين نيک نفس و ميثاق معمارزاده براي رفع مشکلات خود صبح ديروز به باشگاه پرسپوليس رفتند. تعدادي از بازيکنان بابت دريافت طلب هاي خود به ديدار انصاري فرد رفته بودند و تعدادي نيز براي رفع نواقص خود به براي حضور در ليگ برتر با مديرعامل پرسپوليس ديدار کردند.

باران تمرين استقلال را تعطيل کرد
بارش شديد باران تمرين صبح ديروز استقلال را نيمه تمام گذاشت.
گفتني است پس از سه جلسه تمرين سنگين استقلال در روزهاي گذشته، آبي پوشان صبح ديروز يک تمرين بانشاط را که بيشتر با هدف ريکاوري برگزار شد در زمين چمن آغاز کردند.با وجود اينکه تمرين با هدف بيرون کردن خستگي از عضلات برگزار شد اما اين تمرين هم سبک نبود ولي فضاي شادي و نشاط حاکم بر تمرين باعث تجديد قواي روحي بازيکنان شد. تمرين  در حالي که يک ساعت از آن پشت سر گذاشته شده بود به دليل بارش شديد و ناگهاني باران به دستور مرفاوي متوقف شد.

 استقلال بدون مصدوم
کادر پزشکي و ماساژورهاي استقلال در اردوي ترکيه نقش پررنگي در حفظ سلامت و آمادگي بازيکنان دارند به طوري که با تلاش هاي شبانه روزي بدن هاي خسته و شلاق خورده بازيکنان در کمترين زمان ممکن براي تمرين روز بعد آماده مي شود.
 دکتر کاوه ستوده، جراح عمومي و عضو کادرپزشکي استقلال با ابراز رضايت از وضعيت بازيکنان گفت: خوشبختانه مصدوميت نداريم و همه پا به پاي هم تمرين مي کنند. تنها اميرحسين صادقي با يک کشيدگي جزئي عضله مواجه شده که اين هم مساله خاصي نيست و به تمرينات ادامه مي دهد.

هافبک پاس در استقلال
 باشگاه استقلال با مهرشاد مومني هافبک اسبق تيم فوتبال پاس به توافق رسيد.   
گفتني است مومني که 22 سال دارد، در خط هافبک بازي مي کند و قرارداد دو ساله خود را با باشگاه استقلال به امضا رساند. مومني از آغاز دور جديد تمرينات استقلال همراه آبي پوشان بوده و با تاييد و درخواست عبدالصمد مرفاوي جذب استقلال شد. اين بازيکن که سابقه حضور در تيم هاي ملي جوانان و نوجوانان ايران را در کارنامه دارد در فصل 87-86 و نيم فصل نخست فصل گذشته در تيم پاس همدان عضويت داشت و از تجربه بازي در ليگ برتر نيز برخوردار است.

سفر کوشکي، رينالدو و مومني به ترکيه
بيژن کوشکي مدافع تيم استقلال که بدهي مالياتي مربوط به سال هاي حضورش در باشگاه پاس مانع خروج از کشور وي و اعزامش همراه استقلال به ترکيه شده بود شب گذشته راهي استانبول  شد.وي همراه رينالدو و مهرشاد مومني شب گذشته راهي ترکيه شدند.

واعظ آشتياني به ترکيه رفت
امير رضاواعظ آشتياني مديرعامل باشگاه استقلال تهران نيز براي بررسي شرايط اردوي تيم و برنامه هاي بدنسازي، ديروز صبح وارد ترکيه شد.
وي به مدت سه روز در ترکيه اقامت خواهد داشت تا از نزديک شاهد تمرينات تيم استقلال باشد.

 رحمتي در فهرست 10 دروازه بان برتر آسيا
به گزارش  سايت گل، نام سيدمهدي رحمتي به عنوان يکي از 10 دروازه بان برتر آسيا قرار گرفته است.
علي حبشي (عمان)،مارک شوآتز (استراليا)،لي ون جائه (کره جنوبي)،سيگونارازاکي (ژاپن)،ايگناتي نستروف (ازبکستان)، سيدمهدي رحمتي (ايران)، دونگ هونگ سون (ويتنام)،نوري صبري (عراق)،مارکوس هوريسون (اندونزي) و مجيد حاصر (امارات) 10 دروازه بان برتر آسيا از نگاه اين نويسنده هستند.
دوئردن درباره  رحمتي مي نويسد: رحمتي زماني که در تيم ملي بارها به عنوان بهترين بازيکن انتخاب شد، خودش را به عنوان يکي از بهترين ها معرفي کرد. او از اين زمان استفاده کرد و جايگاه خود را در تيم ملي تثبيت کرد. او يکي از نخستين دروازه بان هايي است که با وجود حضور نداشتن در باشگاه هاي بزرگ ايران توانسته جايگاه ثابتي را براي خود در تيم ملي ايران دست و پا کند.
 
سجاد مرادي قهرمان دوي 800 متر مسابقات دانشجويان:
به خاطر ادامه تحصيل به اين مدال احتياج داشتم
سجاد مرادي قهرمان دوي 800 متر مسابقات دانشجويان پس از کسب مدال طلاي المپيک دانشجويان گفت: براي اولين بار بود که در يونيورسياد شرکت مي کردم و بدنم در اوج آمادگي نيز قرار نداشت اما، براي گرفتن مدال به اينجا آمده بودم چرا که مي خواستم شرايط ادامه تحصيلم مهيا شود.
وي ادامه داد: تا سال قبل به خاطر تمرينات المپيکي ام نتوانسته بودم دانشجو شوم و درس بخوانم. در آن زمان با وجود بدشانسي و کشيدگي پايم 15 روز مانده به المپيک،نهم شدم هر چند که آن نهمي بهترين نتيجه تاريخ دووميداني ايران درالمپيک محسوب مي شد. با اين حال با 70 درصد آمادگي در يونيورسياد اول شدم تا شروع خوبي براي مسابقات آسيايي و جهاني داشته باشم. من مي خواهم خود را با مسابقه به اوج برسانم و چند روز قبل هم در ارتش هاي جهان سوم شدم. البته رقابت در 800 متر طوري است که اکثر غول هاي جهان در آسيا حضور دارند.

 رحمتي در آستانه پيوستن به روزنبرگ نرو ژ
روزنبرگ نروژ قصد جذب سيد مهدي رحمتي دروازه بان ملي پوش تيم فوتبال مس را دارد.
گفتني است مذاکرات رحمتي و روزنبرگ، در مراحل خوبي قرار دارد و حتي توافقات اوليه هم حاصل شده است. روزنبرگ در حال حاضر صدرنشين رقابت هاي ليگ برتر نروژ است ضمن اينکه در رقابت هاي مقدماتي جام يوفا هم شرکت مي کند. اين تيم نروژي از سال 1992 تا سال 2005 قهرمان بلامنازع فوتبال اين کشور بود ضمن اينکه حد فاصل سال هاي 1995 تا 2006 در مرحله گروهي رقابت هاي ليگ قهرمانان اروپا شرکت کرده است.
 رحمتي مورد توجه باشگاه هاي بسياري از جمله تيم هاي ايراني استيل آذين و سپاهان بوده اما با هيچکدام از اين تيم ها به توافق نرسيده است. دروازه بان شماره يک تيم ملي ايران فصل گذشته را در تيم فوتبال مس کرمان سپري کرد.
 
گيلان، ميزبان مسابقات قهرماني کشتي آزاد بسيج
بيست و سومين دوره مسابقات قهرماني کشتي بسيج بمدت 2 روز از 15 مرداد در سالن الغدير شهر رشت برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي سازمان ورزش بسيج، 200 کشتي گير بسيجي در قالب 23 تيم از استانهاي مختلف سراسر کشور در 7 وزن با يکديگر به رقابت مي پردازند.افتتاحيه اين مسابقات 15 و اختتاميه 16 مرداد با حضور سردار آقامير مسئول سازمان ورزش بسيج، کاظم يزداني مدير باشگاه مقاومت، سردار حکيم جوادي رئيس هيات کشتي بسيج، مديران سازمان ورزش بسيج و جمعي از مسئولين ورزشي استان برگزار خواهد شد.
 
600 ورزشکار در مسابقات قهرماني بسيج تهران بزرگ     
 ششمين دوره جشنواره مسابقات قهرماني بسيجيان تهران بزرگ در 5 رشته ورزشي بمدت 2 روز از 25 مرداد در مجموعه ورزشي شهيد چمران برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي سازمان ورزش بسيج، علي اصغر يزداني مدير باشگاه مقاومت بسيج تهران بزرگ در اين باره گفت: ششمين دوره مسابقات قهرماني با حضور600 ورزشکار در قالب 15 تيم از نواحي و مراکز در 5 رشته تکواندو، شنا، جودو، کاراته و تير و کمان برگزار مي گردد.وي افزود:سپاه محمد رسول ا... (ص)، 6 سال است مسابقات قهرماني انتخابي را با هدف ايجاد انگيزه شور و نشاط و به منظور راه يابي به مسابقات ليگ و قهرماني بسيج را برگزار مي نمايد.
 
پيشنهاد دوباره ويارئال به نکونام
باشگاه ويارئال اسپانيا به دنبال راهي براي جذب بازيکن ايراني اوساسونا است.
گفتني است در فهرست خريد بازيکنان ويارئال نام جواد نکونام و پلاسيل مشاهده مي شود.روزنامهas اسپانيا در گزارشي از وضعيت بازار نقل وانتقالات تابستاني در باشگاه ويارئال آورده است:هر چند ويارئال دو بار و رسما تمايل براي خريد نکونام را تکذيب کرده اما با پايين نيامدن قيمت اين بازيکن به نظر مي رسد اين تيم با همان شرايط قبلي حاضر به خريد نکونام باشد.پيش از اين منابع اسپانيايي پيشنهاد ويارئال به نکونام را 5,5 ميليون يورو اعلام کرده بودند. در ادامه اين گزارش آمده است: پلاسيل ديگر بازيکن عضو اوساسونا نيز در آستانه پيوستن به زيردريايي زرد اسپانيا (ويارئال) است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مزر پرگهر
دريچه هنر
آموزش و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
اطلاعيه دانشگاه آزاد اسلامي
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته