جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/04/11 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2799

 جدول پخش فيلمهاي سينماگلخانه ، شبکه3سيما  

فيلم هاي سينمايي "باغبان"، "عشق 2 +"، "مردي به نام هيرو"،  "لانه زنبور"، "به خاطر يک مشت دلار"، "شايد وقتي ديگر"، "انتقام"، "عزيزم من کوک نيستم" و "نارنيا" در برنامه سينما گلخانه شبکه سه روي آنتن  مي رود
فيلم هاي سينما گلخانه شبکه سه سيما ساعت45:16  از شبکه سه سيما روي آنتن مي رود. فيلم سينمايي "باغبان" به کارگرداني رابي چوبرا 16 تيرماه از شبکه سه پخش مي شود. فيلمنامه اين اثر را شفيق انصاري، ساتيش باتنگاه، رام گويند و آچلار نگار بر مبناي داستاني از چوبرا نوشتند
در اين فيلم هما ماليني، آميتاب باچان، پرش راوال و سلمان خان به ايفاي نقش پرداختند و داستان آن درباره زن و شوهري است که بعد از بازنشستگي تصميم مي گيرند املاک شان را بين فرزنداشان تقسيم کنند و خودشان کنار فرزندان زندگي کنند، اما بچه ها آنها را از هم جدا مي کنند و زندگي براي شان سخت مي شود و ...
فيلم سينمايي "عشق 2+" هم 17 تيرماه از شبکه سه روي آنتن مي رود. اين فيلم سال 1377 به کارگرداني رضا کريمي در ژانر اجتماعي ساخته شده و داستان آن درباره ياسمن است که بعد از جدايي از همسرش محمود به خارج کشور مي رود. او بعد از شنيدن خبر درگذشت پدر خود به ايران مي آيد و مجددا محمود را ملاقات مي کند ... امين تارخ، فاطمه معتمد آريا، ويشکا آسايش، مجيد مشيري، علي واثق ملکي، مريم بوباني و بهاره جزايري بازيگران اين فيلم 95 دقيقه اي هستند.
فيلم هاي "مردي به نام هيرو" محصول هنگ کنگ، "لانه زنبور" محصول فرانسه و "به خاطر يک مشت دلار" محصول مشترک ايتاليا، اسپانيا و آلمان به ترتيب 18 تا 20 تيرماه از شبکه سه پخش مي شود. "به خاطر يک مشت دلار" سال 1964 به کارگرداني سرجو لئونه در ژانر اکشن و وسترن با بازي کلينت ايستوود، ماريان کوچ و جان ماريا ولونته ساخته شده است. ايستوود بازيگري را از نيمه هاي دهه 1950 آغاز کرد و با وسترن اسپاگتي "به خاطر يک مشت دلار" به شهرت و محبوبيت رسيد.
فيلم سينمايي "شايد وقتي ديگر" 21 تيرماه از شبکه سه روي آنتن مي رود. اين فيلم سال 1366 به نويسندگي و کارگرداني بهرام بيضايي ساخته شده و داستان آن درباره مدبر گوينده متن فيلم هاي تلويزيوني است که روي صفحه موويلا در نمايي از يک فيلم مستند همسرش کيان را در خودور مردي ناشناس مي بيند ... در اين فيلم سوسن تسليمي، داريوش فرهنگ، عليرضا مجلل، سيروس نصيري، رضا رادمنش، سيمين انصاري، قدرت الله لطيفي و جمشيد لايق بازي کرده اند. زمان اين فيلم 160 دقيقه است.
فيلم سينمايي "انتقام" محصول روماني و فيلم "عزيزم من کوک نيستم" به ترتيب 23 و 24 تيرماه از شبکه سه روي آنتن مي رود. "عزيزم من کوک نيستم" را محمدرضا هنرمند سال 1380 در ژانر اجتماعي و کمدي ساخته و داستان آن درباره کارمند دادگستري است که به پسرش قول داده کامپيوتر مدل بالايي براي او بخرد. او براي به دست آوردن پول به کاري ماجراجويانه دست مي زند. پرويز پرستويي، فاطمه معتمد آريا، محمد کاسبي، مهدي فتحي، فرهاد آئيش، سپهر آزادي، ماني نوري، مهران رجبي و حسين شيرزاد بازيگران اين فيلم 95 دقيقه اي هستند.
فيلم سينمايي "نارنيا" هم 25 تيرماه از شبکه سه پخش مي شود. "نارنيا" با نام اصلي "وقايع نگاري نارنيا: شير، جادوگر و کمد" سال 2005 به کارگرداني اندرو آدامسن روانه سينماها شد. اين فيلم بر مبناي "شير، جادوگر و کمد" نخستين رمان چاپ شده از مجموعه داستان هاي فانتزي و کودکانه "وقايع نگاري نارنيا" نوشته سي. اس. لوئيس ساخته شده است.
والت ديزني پيکچرز اين فيلم 135 دقيقه اي را به بازار عرضه کرد. داستان درباره چهار کودک بريتانيايي است که در دوران بمباران لندن در اوايل دهه 1940 به حومه شهر فرستاده مي شوند. بچه ها يک کمد پيدا مي کنند که آنها را به دنياي فانتزي نارنيا هدايت مي کند، جايي که پس از متحد شدن با يک شير به نام اسلان، عليه نيروهاي جادوگر سفيد وارد مبارزه مي شوند.
"نارنيا" اولين فيلم "زنده" اندرو آدامسن فيلمساز 41 ساله است. او پيش از اين دو فيلم "شرک" (2001) و "شرک 2" (2004) را کارگرداني کرده بود. "نارنيا" از 9 دسامبر 2005 به طور همزمان در اروپا و آمريکاي شمالي به نمايش درآمد و با استقبال بسيار خوب منتقدان و تماشاگران رو به رو شد. اين فيلم با بودجه اي برابر 180 ميليون دلار ساخته شد و تنها در داخل آمريکا 291 ميليون دلار فروخت. فروش "نارنيا" در سطح بين المللي 453 ميليون دلار بود.
"نارنيا" اولين پرفروش آمريکا در سال 2005 و در فهرست 100 فيلم پرفروش دنيا در رده بيست و چهارم قرار دارد. "نارنيا" در اسکار 2006 در سه رشته بهترين چهره پردازي، بهترين صداگذاري و جلوه هاي تصويري نامزد اسکار بود و توانست اسکار بهترين چهره پردازي را از آن خود کند. ويليام موزلي، آنا پاپل ول، اسکندر کينز، جرجي هنلي، تيلدا سوئينتن، ليام نيسن و جيم برودبنت در "نارنيا" نقش آفريني مي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته