جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2876

  زمان اعلام تکميل ظرفيت کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي  

گروه آزمون وسنجش: معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي از نقل و انتقال دائم و موقت بيش از 30 هزار دانشجو در نيمسال اول سال تحصيلي جديد خبر داد.
به گزارش ايسنا، دکتر فريدون رهنما رودپشتي با تاکيد به اينکه بايد به دانشجوياني که دچار مشکل هستند کمک شود، خاطرنشان کرد: امسال 6 هزار دانشجوي مبتلا به بيماري خاص جابجا شدند.
وي با بيان اينکه در سال گذشته بيش از 60 هزار دانشجو انتقال يافتند، تصريح کرد: البته در فرايند نقل و انتقال کميت مهم نيست بلکه کيفيت مدنظر است تا اين فرايند موجب از بين رفتن عدالت علمي نشود.
دکتر رهنما افزود: نقل و انتقال خارج از چارچوب مقررات و ضوابط موجب ناهمگوني علمي مي شود که انصاف نيست.
وي با اشاره به دانشجويان موارد خاص، گفت: فوت والدين، بيماري خاص، ازدواج، خانواده هاي شهدا و ايثارگران و حتي کارکنان دولتي که بنا بر ضوابط اداري جابجايي مي شوند از جمله مشمولان شرايط خاص هستند.
معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي در مورد زمان بندي نقل و انتقال دانشجويان، اظهار کرد: متقاضيان نقل و انتقال بايد همه ساله درخواستهاي خود را طي مدت 15 ارديبهشت تا 30 خرداد ماه به معاونت دانشجويي واحد ارائه دهند.
وي افزود: همچنين براي کساني که واجد شرايط خاص آيين نامه اي هستند، مي توانند براي انتقال درنيمسال دوم درخواست هاي خود را در دي ماه به معاون دانشجويي واحد ارائه دهند.
دکتر رهنما با اشاره به تکميل ظرفيت دانشجويان کارشناسي ارشد تصريح کرد: معمولا در مقطع کارشناسي ارشد به دليل تعداد تقاضاي زياد و محدوديت در پذيرش تمام ظرفيت هاي دانشگاه هاي پذيرنده تکميل مي شود ولي در صورتي که ظرفيت بعضي از واحدها در بعضي از رشته ها به حد نصاب نرسد احتمالا تا 20 مهر ماه تکميل ظرفيت ها اعلام شوند.
وي با تاکيد به کيفيت و امنيت دانشگاه هاي فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي، خاطرنشان کرد: سالانه براي حدود 300 تا 400 هزار فارغ التحصيل دانشنامه مجهز به هولوگرام و لوگوي مخصوص دانشگاه صادر مي شود.
وي در ادامه با اشاره به آيين نامه جديد پذيرش دانشجويان ممتاز در مقاطع تحصيلي بالا، گفت: آيين نامه جديد در حال ابلاغ به واحدهاي دانشگاهي است.
معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي به ارتقاي منزلت اجتماعي دانشجو در دانشگاه تاکيد کرد و گفت: ما اعتقاد داريم که بايد شان دانشجو به هر شکلي حفظ شود.
معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي در خاتمه توسعه مراکز مشاوره و فضاهاي ورزشي فرهنگي را از برنامه هاي مهم دانشگاه عنوان کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته