جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/09/20 - روزنامه سراسري صبح ايران - (سه شنبه) - شهادت حضرت امام محمد تقي (ع) را تسليت مي گوييم نسخه شماره 2930

 شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو در رشته هاي مختلف تربيت معلم  

گروه آزمون وسنجش: شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو در مراکز تربيت معلم در آزمون سراسري سال 1387 دانشگاههاي دولتي اعلام شد. هر يک از داوطلبان گروههاي آزمايشي علوم انساني ، علوم تجربي، علوم رياضي و فني،  هنر و زبان در صورت علاقمندي به شرکت در گزينش آزمون مراکز تربيت معلم وابسته به آموزش و پرورش مي توانند با توجه به جدول رشته هاي تحصيلي مراکز تربيت معلم به تفکيک گروه آزمايشي، علاقمندي خود را به شرکت در گزينش رشته هاي تحصيلي مراکز تربيت معلم گروه آزمايشي ذيربط با علامتگذاري بند 39 در قسمت دوم (اطلاعات آزموني) تقاضانامه ثبت نام اينترنتي، مشخص نمايند.
داوطلبان علاقمند منحصرا در رشته هاي تحصيلي مراکز تربيت معلم گروه آزمايشي همنام گروه آزمايشي آزمون سراسري تقاضانامه ثبت نام اينترنتي براساس ضوابطي که در دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي درج مي گردد،  گزينش و معرفي خواهد شد.
رشته هاي تحصيلي مراکز تربيت معلم آزمون سراسري سال 1387 در هر يک از گروههاي آزمايشي علوم رياضي و فني،  علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبانهاي خارجي به شرح جدول ذيل مي باشد.
از داوطلبان علاقمند به شرکت در گزينش رشته هاي مراکز تربيت معلم وابسته به آموزش و پرورش، آزمون جدگانه اي به عمل نخواهد آمد و داوطلبان متقاضي بر حسب شرکت در هر يک ازگروههاي آزمايشي بايد مواد آزمون عمومي و اختصاصي آزمون سراسري گروه آزمايشي مربوط را امتحان دهند.
ضرايب هر يک از مواد امتحاني رشته هاي تحصيلي گروههاي آزمايشي مختلف مراکز تربيت معلم در دفترچه راهنماي انتخاب رشته درج خواهد شد.
گزينش نهايي دانشجو در مراکز تربيت معلم پس از موفقيت در معاينات پزشکي و مصاحبه تخصصي و بر مبناي امتياز علمي بالاتر در آزمون سراسري، قبولي در معاينه پزشکي و مصاحبه تخصصي و در صورت احراز صلاحيت هاي عمومي صورت مي گيرد. بدين منظور در خصوص داوطلبان واجد شرايط علمي با توجه به ضوابط مربوط ، بررسي هاي لازم انجام مي شود تا در گزينش نهايي شايسته ترين افراد پذيرفته شوند.
داوطلبان متقاضي تحصيل در مراکز تربيت معلم با توجه به اينکه براي خدمت در وزارت آموزش و پرورش متعهد مي شوند،  لازم است علاوه بر شرايط عمومي مندرج در دفترچه راهنماي شماره يک آزمون سراسري و همچنين مقررات وظيفه عمومي براي برادران،  واجد شرايط اختصاصي اعلام شده نيز باشند. از جمله شرايط مذکور مي توان به نداشتن هيچگونه رابطه استخدامي و يا تعهد خدمت در سازمانهاي دولتي،  غيردولتي و وابسته به دولت در زمان شروع به تحصيل در مراکز تربيت معلم و نيز نداشتن بيش از 22 سال تمام اشاره نمود. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش تصويري روز
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته