جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/08/06 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3169

  معاون پرورشي و تربيت بدني شهرستان کرج در رويکرد جديد معاونت پرورشي
  وظيفه ما مربيان پرورشي احياي کرامت انساني دانش آموزان است 

کرج-خبرنگار آفرينش
همايش معاونين و مربيان پرورشي و تربيت بدني با حضور مدير آموزش و پرورش ناحيه3 کرج, معاون پرورشي و تربيت بدني ناحيه3 وجمعي از معاونين و مربيان پرورشي و تربيت بدني ناحيه3 درکانون فرهنگي تربيتي رشد شهرستان کرج برگزار شد.
جمالي مدير آموزش و پرورش ناحيه3شهرستان کرج در مورد اهميت ونقش مهم مربيان پروشي و تربيت بدني درمدارس گفت: زمان آن است تا بينديشيم که چگونه بايد از فرصت الهي که در اختيار شما مربيان قرار گرفته است در مسير تربيت نسل فردا که امروز امانت ماست استفاده کنيم.پس بايد زمان را دريابيم وبرنامه هاي آموزشي پرورشي مان را با اهداف بلند مدت تنظيم نماييم.
وي گفت: پيام سال تحصيلي جديد که که نسبت به سايراموردراولويت قرار گرفته است , احيا» امر به معروف و نهي از منکر در مدارس است.امر به معروف بايد دررفتار شما مربيان باشد چرا که رفتارديني مي تواند دانس آموزان را ديندار بار بياورد, شما به عنوان مربي اگر نتوانيد بين دانش آموزان مقبوليت داشته باشيد نمي توانيد اثرگذار باشيد, خود شما بايد الگوي پرورش وتربت اسلامي باشيد و سعي کنيد شخصيت شما با سخن و حرکت و رفتار شما کاملا هماهنگ باشد تا دانش آموزان امر به معروف و نهي از منکر را از شما بپذيرند.
جمالي افزود:  مسئله ديگري که بايد در مدارس رعايت شود بحث عفاف و حجاب دانش آموزان است نوع پوشش دانش آموز بايد به نحوي که شايسته يک دانش آموز است انتخاب شود و اين وظيفه شما مربيان پرورشي است که در اين مورد طبق آئين نامه اجرايي عمل نماييد.
وي تصريح کرد: اهتمام براي اقامه نماز جماعت در مدارس و برنامه ريزي براي اعزام دانش آموزان به نماز پر صلابت سياسي عبادي جمعه ازوظايف مهم مربيان پرورشي است که شما مربيان بايد با اتخاذ شيوه هاي نو وابتکار عمل در جذب دانش آموزان به امر نمازجماعت ابن وظيفه خطيررابه شايستگي انجام دهيد.
مدير آموزش و پرورش ناحيه3شهرستان کرج با اشاره با روز 24 مهر ماه روز پيوند اوليا» و مربيان گفت : شما مربيان بايد از توانمندي هاي اوليا» در زمينه هاي مختلف آموزشي استفاده نماييد وبراي اينکه بتوانيد از مشارکت اوليا» بهره مند شويد بايد به نحو شايسته اي اعتماد سازي کنيد زمانيکه اوليا» دانش آموزان به صدق گفتار و کردار شما در رابطه با برنامه هايي که در راستاي رشد و بالندگي فرزندانشان داريد ايمان داشته باشند در برنامه هاي مدرسه مشارکت و همکاري خواهند داشت و شما را در امر آموزش و پرورش فرزندانشان ياري خواهند کرد.
جمالي اظهار داشت :ما در آستانه روز نوجوان وروز بسيج دانش آموزي هستيم , مراسم متمرکز در سال هاي گذشته در شهر تهران برگزار مي شد اما امسال با توجه به اينکه اين روز يادمان نوجوان شهيد فهميده از شهداي شهرستان کرج است  اين مراسم کشوري در کرج برگزار خواهد شد.
وي دررابطه با انتخابات شوراي دانش آموزي گفت: پيگيري برنامه تقويم اجرايي جهت برگزاري انتخابات شوراي دانش آموزي از وظايف مهم معاونين و مربيان پرورشي است چراکه انتخاب يک نيروي فعال و علاقمند به پيگيري امور شوراها مي تواند مربي پرورشي را در انجام وظايف خود ياري کند.
ياري معاون پرورشي و تربيت بدني ناحيه3کرج گفت: مسئله پرورشي يک مسئله مهم است ويکي از کارهاي بسيار خوبي هم که در اين باره انجام گرفت در اين دوره , احياي معاونت پرورشي به فرمايش مقام معظم رهبري بود که همين امر بيانگر جايگاه والاي امور پرورشي ويک افتخار براي مربيان پرورشي است که جايگاه والاي خود و همچنين مسئوليت خطير خود را بشناسند و از هيچ تلاشي در راه تعليم و تربيت ديني دانش آموزان دريغ ننمايند.
ياري افزود : ابزار کار يک مربي پرورشي قرآن است و چون شما مربيان با روح و روان دانش آموزان ارتباط داريد استفاده از رهنمودهاي روشنگرقرآن مجيد مي تواند شما را در امرراهنمايي و تربيت ديني دانش آموزان کمک کند.وي بيان داشت: استراتژي نظام مقدس از احياي معاونت پرورشي , اصلاح رابطه دانش آموزان با خود و خالق هستي است و وظيفه ما مربيان احياي کرامت انساني دانش آموزان است.ما بايد بتوانيم علاقه به انجام ندستورات ديني  رادر دانش آموزان نهادينه کنيم و ابتدا فلسفه تکاليف ديني را براي آنان بازگو کنيم و بعد به آموزش بپردازيم.
در پايان اين همايش از اطهري قاري بين المللي قرآن و تني چند از معاونين و مربيان پرورشي و تربيت بدني نمونه شهرستان کرج تجليل به عمل آمد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته