جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/11/20 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه)(دهه فجر گرامي باد) نسخه شماره 3252

  نحوه ارائه وام شهريه به دانشجويان دانشگاه آزاد اسلا مي اعلا م شد  

   خبر دانشگاه :رئيس صندوق رفاه دانشجويي دانشگاه آزاد از نحوه ارائه وام شهريه به دانشجويان اين دانشگاه خبر داد و گفت: اولويت پرداخت وام شهريه دانشجويان دانشگاه آزاد با دانشجويان مقاطع تحصيلات تکميلي است.  
 رضا سعيد در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب افزود: 520 ميليارد ريال معاونت راهبردي رئيس جمهور به عنوان سهم وام شهريه دانشجويان دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده که به طور مستقيم به دانشگاه آزاد پرداخت نخواهد شد و دانشجويان واجدالشرايط به صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم معرفي مي شوند. 
 وي خاطر نشان کرد: در حال حاضر 64 درصد از کل سهم دانشجويان دانشگاه آزاد پرداخت شده که رقمي در حدود 350 ميليارد ريال است و هنوز مشخص نيست که آيا باقي مانده 520 ميليارد ريال نيز به دانشگاه اختصاص خواهد يافت يا خير.
 رئيس صندوق رفاه دانشجويي دانشگاه آزاد تاکيد کرد: بخشنامه ثبت نام از متقاضيان و دريافت اطلاعات اين افراد به واحدهاي دانشگاه آزاد به خصوص واحدهاي بزرگ که داراي دانشجويان تحصيلات تکميلي هستند ابلاغ شده و دانشجويان از همين امروز مي توانند با مراجعه به واحدهاي خود نسبت به ثبت نام اين وام اقدام کنند تا در اسرع وقت وام به متقاضيان پرداخت شود. 
 سعيد اظهار داشت: کميته اي متشکل از مسئولان دانشگاه، معاونت دانشجويي و معاونت اداري و مالي واحدهاي دانشگاه آزاد مدارک دانشجويان را براي ارائه وام به متقاضياني که شرايط دشوارتري براي پرداخت وام دارند بررسي مي کنند. 
 وي ادامه داد: سال گذشته 600 ميليارد ريال به دانشجويان دانشگاه آزاد اختصاص داده شد که بر اساس برنامه ريزي ها در دانشگاه آزاد پيش بيني شد 120 هزار دانشجو از اين وام بهره مند شوند اما با توجه به پرداخت نشدن بخشي از اين وام تنها 90 هزار دانشجو از وام شهريه مصوب دولت استفاده کرده و 30 هزار دانشجو از منابع دانشگاه آزاد وام شهريه دريافت کردند. 
 رئيس صندوق رفاه دانشجويي دانشگاه آزاد افزود: امسال نيز اگر 520 ميليارد ريال مصوب به دانشگاه آزاد پرداخت شود امکان ارائه وام به 100 هزار دانشجوي دانشگاه آزاد وجود دارد. 
 سعيد تاکيد کرد: کساني که صلاحيت آنها توسط واحدهاي دانشگاه آزاد و صندوق رفاه دانشجويان براي دريافت وام تائيد شود بايد يک تعهد نامه که به تائيد دفترخانه اسناد رسمي رسيده باشد به دانشگاه ارائه کنند. 
 وي گفت: نحوه بازپرداخت اين وام پس از فراغت از تحصيل دانشجويان و معرفي آنها به صندوق رفاه دانشگاه است. پس از فراغت از تحصيل دفترچه اقساطي به اين افراد ارائه مي شود که آنها بايد وام را در 20 قسط پرداخت کنند .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته