جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/11/07 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3521

 با دانشگاه ها
  دانشگاه آزاد اسلامي واحد فلاورجان 

دانشگاه آزاد اسلامي فلاورجان، در دوم مهرماه سال 1366 در شهرستان فلاورجان تاسيس گرديد. اين واحد در سال 1367 با رشته زبان و ادبيات عرب فعاليت آموزشي خود را آغاز کرد و در حال حاضر با 20 مقطع و رشته تحصيلي، شامل ميکروبيولوژي، علوم جانوري و زبان و ادبيات عرب در مقطع کارشناسي ارشد، زيست شناسي عمومي، ميکروبيولوژي، بيوشيمي، زبان و ادبيات عرب، زبان و ادبيات فارسي، زيست شناسي گياهي، زيست شناسي جانوري، پرستاري و مامايي در مقطع کارشناسي کودکياري، حسابداري (کارداني پيوسته و ناپيوسته)، کامپيوتر، نقشه کشي و معماري، زبان انگليسي و علوم تجربي در مقطع کارداني، و زبان و ادبيات انگليسي در مقطع کارشناسي ناپيوسته از مراکز معتبر دانشگاهي در استان اصفهان محسوب مي گردد.
هم اکنون اين واحد دانشگاهي داراي 4000 دانشجو، 103 عضو هيات علمي تمام وقت و نيمه وقت، 10 دانشجوي بورسيه در مقطع دکترا و 200 مدرس حق التدريس مي باشد.
شايان ذکر است که ميزان استقبال دانشجويان از ثبت نام در اين دانشگاه در چند سال گذشته افزايش چشمگيري داشته که شايد يکي از دلايل اين مساله، پذيرش تک جنسيتي دانشجو در واحد فلاورجان باشد. اين واحد دانشگاهي از  سال 1382 با توجه به ماهيت رشته هاي تحصيلي خود و استقبال دانشجويان دختر از اين رشته ها، طرح تک جنسيتي پذيرش دانشجو را اجرا نموده است. اين طرح، علاوه بر ايجاد سهولت در انتخاب رشته و ادامه تحصيل دختران، رضايت ايشان و خانواده هايشان را نيز به همراه داشته است به نحوي که بررسي ها و نظرسنجي هاي انجام شده حاکي از رضايت خانواده ها و دانشجويان، به دليل اجراي طرح تفکيک جنسيتي در اين دانشگاه مي باشد.
گفتني است که فضاي آموزشي اين واحد بالغ بر 28 هزار و 965 مترمربع است. اين واحد داراي 22 آزمايشگاه، 2 مرکز تحقيقات، 6 کارگاه، کافي نت، يک باب سالن ورزشي، زمين بسکتبال، کتابخانه با 32 هزار جلد کتاب در 17000 عنوان و 29 عنوان نشريه (14 عنوان به زبان فارسي و 15 عنوان به زبان خارجي)، نمازخانه با ظرفيت 300 نفر (مسجد الزهراي دانشگاه در حال ساخت است و به زودي افتتاح خواهد شد)، سالن غذاخوري در دو طبقه با ظرفيت 820 نفر براي دانشجويان و کارکنان و خوابگاه دانشجويي با پذيرش بيش از 300 دانشجو مي باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته