جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/03/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3621

  شرايط چهارگانه استفاده از تسهيلات مسکن مهر اعلا م شد 

سرپرست دفتر برنامه ريزي و اقتصاد مسکن گفت: چنانچه تعاوني هاي مسکن شرايط چهارگانه را دارا باشند مي توانند از تسهيلات مسکن مهر استفاده کنند.
چگيني در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني شبکه خبر افزود: ورود به مسکن مهر براي تعاوني هايي که خارج از محدوده مسکن مهر فعاليت دارند هيچ مانعي ندارد و چنانچه اعضاي تعاوني هاي مسکن شرايط چهارگانه مسکن مهر را داشته باشند مي توانند از امکانات و تسهيلات آن استفاده کنند.
وي گفت: چنانچه هر کدام از اعضاي تعاوني داراي شرايطي شامل: متاهل و سرپرست خانوار، سابقه 5 سال سکونت در محل احداث پروژه، دريافت نکردن زمين دولتي از سال 84 به بعد و استفاده نکردن از امکانات دولتي (وام، زمين و مسکن) باشند، مي توانند پروژه خود را در قالب مسکن مهر ادامه دهند. 
سرپرست دفتر برنامه ريزي و اقتصاد مسکن افزود: هرکدام از تعاوني ها که شرايط مسکن مهر را داشته باشند در هر مرحله اي که پروژه آنها باشد مي توانند وارد مسکن مهر شوند به شرط آنکه تعاوني زمين خود را از دولت نگرفته باشد. چگيني همچنين اظهار داشت: براي اعضاي اين تعاوني ها در هر مرحله که پروژه آنها قرار داشته باشد مابه التفاوت تسهيلات با نرخ هاي مصوب جديد به آنها پرداخت مي شود. 
وي افزود: اگر در تعاوني همه اعضاي آن هم واجد شرايط بهره مندي از تسهيلات مسکن مهر نباشند افرادي که واجد شرايط باشند مي توانند مدارک خود را به مسکن و شهرسازي استان محل سکونت و اجراي پروژه تحويل و براي دريافت تسهيلات اقدام کنند. سرپرست دفتر            برنامه ريزي و اقتصاد مسکن خاطر نشان کرد: اگر تعاوني مسکني در شهري خارج از شهر محل سکونت اعضا براي ساخت پروژه اي اقدام کند نمي تواند از تسهيلات مسکن مهر استفاده کند مگر اينکه اعضاي تعاوني در کلان شهري ساکن باشند و بخواهند پس از آماده شدن واحدهاي خود به آن شهر مهاجرت کنند در اين صورت مي توانند از تسهيلات مسکن مهر استفاده کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته