جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/05/04 - روزنامه سراسري صبح ايران ( دوشنبه) نسخه شماره 3652

 معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي:
 واحد علوم و تحقيقات استان خراسان رضوي، به پايگاه بزرگ علمي در کشور تبديل مي شود: 

نيشابور - خبرنگار آفرينش
مراسم رونمايي از تابلوي واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي در استان خراسان رضوي، روز يکشنبه با حضور دکتر کريم زارع، معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي در نيشابور برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آفرينش در اين مراسم که نمايندگان مردم نيشابور در خانه ملت، امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار و تني چند از مسئولان دستگاه هاي اجرايي شهرستان حضور داشتند، رييس دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور با اشاره به پيگيري هاي صورت گرفته براي راه اندازي واحد علوم و تحقيقات استان خراسان رضوي در اين شهرستان، گفت: در مراسم بهره برداري از پروژه هاي عمراني دانشگاه آزاد اسلامي در اسفندماه سال گذشته، دکتر سبحاني نيا نماينده مردم نيشابور در خانه ملت پيشنهاد راه اندازي اين واحد در نيشابور را به دکتر جاسبي ارايه کردند که اين موضوع با موافقت رييس دانشگاه آزاد اسلامي مواجه شد.
دکتر عليرضا متولي زاده، افزود: در همان جلسه و پس از آن خيران نيک انديش نيشابوري مبلغي بالغ بر 5 ميليارد ريال را براي راه اندازي اين واحد تقبل کردند و معاون استاندار و فرماندار نيشابور نيز قول مساعد براي در اختيار قرار دادن زمين اين دانشگاه را داد.
وي خاطرنشان ساخت: در همين ارتباط دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور ابتداي امسال با ارسال درخواست خود به رياست دانشگاه، آمادگي خود را براي داير کردن 72 رشته در مقطع دکتري و 60 رشته در مقطع کارشناسي ارشد در واحد علوم و تحقيقات استان اعلام کرد.
دکتر حسين سبحاني نيا نماينده مردم نيشابور در خانه ملت نيز در بخشي از اين مراسم ضمن ابراز خرسندي از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور طي سال هاي گذشته، گفت: موافقت دکتر جاسبي با راه اندازي واحد علوم و تحقيقات در اين شهرستان گواهي بر اين ادعاست.
عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: طبق پيگيري هاي صورت گرفته، واحد علوم و تحقيقات تهران با داير شدن 4 رشته در مقطع دکتري و 4 رشته در مقطع کارشناسي ارشد در اين دانشگاه موافقت کرده است.
دکتر سيدعلي حسيني ديگر نماينده مردم نيشابور در خانه ملت نيز در ادامه اين مراسم، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور موجب گرديده تا جوانان بومي اين شهرستان، در محل زندگي خود مشغول به تحصيل شوند که اين امر اثرات مثبت زيادي با خود به همراه دارد.
معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي نيز در ادامه با اشاره به اين که توانمندي ها و پتانسيل هاي بالاي اين شهرستان به ويژه واحد نيشابور ايجاب مي کرد تا واحد علوم و تحقيقات استان خراسان رضوي در اين شهرستان داير شود، اظهار داشت: به طور حتم با اراده و همبستگي بالايي که در بين مسئولان شهرستان وجود دارد، اين واحد دانشگاهي مي تواند به يک پايگاه بزرگ علمي در کشور تبديل شود.
دکتر کريم زارع خاطرنشان ساخت: به عقيده من حتي اين پتانسيل در اين شهرستان وجود دارد تا واحد علوم و تحقيقات خراسان رضوي به يک دانشگاه بين المللي تبديل شود و مشتاقان به علم و تحصيل از ساير کشورها براي تحصيل در رشته هاي مختلف، به ويژه در دوره هاي فوق دکتري به اين منطقه بيايند.
به گزارش خبرنگار ما در ادامه، با حضور شرکت کنندگان در اين مراسم، از تابلوي واحد علوم و تحقيقات استان خراسان رضوي در نيشابور رونمايي شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اجتما عي
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته