جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/01/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4122

 با آغاز توزيع كارت؛
 مهلت و نحوه ويرايش اطلاعات كارت آزمون دكتري سال 91 اعلام شد 

گروه آزمون و سنجش: توزيع كارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون ورودي دوره دكتري نيمه متمركز سال 1391 از امروزدوشنبه 21 فروردين آغاز مي شود و تا روز پنجشنبه 24 فروردين ادامه خواهد داشت.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور در گفت وگو با ايرنا افزود: داوطلبان شركت در آزمون دكتري مي توانند از امروز دوشنبه 21 فروردين با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.snajesh.org و پس از وارد كردن اطلاعات شخصي شامل نام خانوادگي و نام، سريال شناسنامه و تاريخ تولد و يا نام خانوادگي، نام و كد رهگيري، ضمن مشاهده كارت شركت در آزمون خود براي تهيه پرينت از آن اقدام كنند. حسين توكلي گفت: با توجه به اينكه آزمون دكتري (Ph.D) سال 1391 در دو نوبت صبح و عصر روز جمعه 25 فروردين برگزار مي شود، براي داوطلبان آن، دو كارت شركت در آزمون در نظر گرفته شده كه هر داوطلب لازم است نسبت به پرينت هر دو كارت (نوبت صبح و نوبت عصر) اقدام و براي شركت در آزمون هر نوبت از كارت مربوط استفاده كند.

وي با بيان آنكه نام و نشاني حوزه امتحاني بر روي كارت شركت در آزمون داوطلبان مشخص شده، ادامه داد: داوطلبان بايد براساس تاريخ و آدرس تعيين شده بر روي كارت شركت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه كنند و به همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و همچنين اصل كارت ملي يا اصل شناسنامه عكسدار هر داوطلب براي حضور در جلسه امتحان الزامي است. توكلي در مورد چگونگي رفع نقص احتمالي كارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون دكتري نيمه متمركز نيز توضيح داد: چنانچه داوطلبان پس از گرفتن پرينت كارت ورود به جلسه آزمون خود، مغايرتي در اطلاعات مربوط به نام خانوادگي و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، كدملي، معدل مقطع كارشناسي يا كارشناسي ارشد، تاريخ فارغ التحصيلي كارشناسي ارشد، موسسه فارغ التحصيلي كارشناسي ارشد و هيات علمي (مربي آموزشي رسمي) مشاهده كردند مي توانند حداكثر تا 26 فروردين ماه با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش و ورود به قسمت ويرايش اطلاعات، مورد يا موارد اشتباه را اصلاح كنند.

وي ادامه داد: داوطلباني كه اطلاعات مربوط به جنس و معلوليت در كارت شركت در آزمون آنها مغايرتي وجود دارد لازم است از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 18 روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه، 23 و 24 فروردين ماه به باجه هاي رفع نقص آزمون كه نشاني آنها در اطلاعيه سازمان سنجش منتشر شده و بر روي سايت اين سازمان قرار دارد در استان هاي مختلف مراجعه كرده و موضوع را از طريق نماينده سازمان سنجش مستقر در آن محل پيگيري كنند.

توكلي تاكيد كرد، هيچگونه تقاضايي براي تغيير و اصلاح كد و نام رشته امتحاني و محل برگزاري آزمون داوطلبان آزمون دكتري پذيرفته نخواهد شد و اين دو مورد، قابل تغيير نخواهد بود.

وي ادامه داد: اگر كارت شركت در آزمون داوطلب فاقد عكس يا داراي اشكال در عكس باشد ضروري است از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 18 روزهاي چهارشنبه و پنج شنبه، 23 و 24 فروردين ماه به همراه سه قطعه عكس سه در چهار و كارت شناسايي ملي يا شناسنامه عكسدار به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط مراجعه و موضوع را تا مرحله رفع مشكل دنبال كند. مشاور عالي سازمان سنجش در مورد نحوه رفع نقص اطلاعات مربوط به سهميه ثبت نامي داوطلبان آزمون دكتري در كارت ورود به جلسه آنان نيز گفت: داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان، سپاه پاسداران و وزارت جهاد كشاورزي در آزمون دكتري چنانچه مغايرتي در سهميه ثبت نامي خود مشاهده كردند لازم است براي روشن شدن وضعيت سهميه خود به ارگان مربوطه مراجعه كنند و داوطلباني كه ارگان تاييد كننده سهميه آنان بنياد شهيد و امور ايثارگران است نيز بايد حداكثر تا 26 فروردين ماه با مراجعه به قسمت ويرايش كارت دكتري سال 1391 در سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور وارد و شماره ايثارگري يكي از موارد شامل (كد آزادگي، كد جانبازي، شماره پرونده شهيد) خود را وارد كنند تا در صورت تاييد سهميه، مشخصات اين دسته از داوطلبان از طريق ارگان ذيربط حداكثر تا ششم ارديبهشت ماه در اختيار سازمان سنجش قرار گيرد، در غير اين صورت با سهميه آزاد گزينش خواهند شد و هيچگونه اعتراضي قابل قبول نخواهد بود.

آزمون دكتري نيمه متمركز سال 1391 در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز جمعه 25 فروردين ماه با حضور 178 هزار و 424 داوطلب كه 70 هزار و 498 نفر آنان زن و 107 هزار و 926 نفر مرد هستند برگزار مي شود. داوطلبان آزمون دكتري در 9 گروه آموزشي و 285 كدرشته امتحاني در 94 حوزه امتحاني 32 شهرستان مختلف كشور با يكديگر به رقابت خواهند پرداخت. نوبت صبح آزمون دكتري نيمه متمركز به پاسخگويي سووالات اختصاصي و نوبت بعدازظهر به پاسخگويي سووالات عمومي شامل زبان انگليسي و استعداد تحصيلي اختصاص خواهد داشت. نتايج اوليه داوطلبان آزمون دكتري در قالب كارنامه تنظيم مي شود و در سوم خرداد ماه از طريق پايگاه اينترنتي سازمان سنجش اعلام خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته