جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/01/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4129

 واحد مشارکتهاي بخش خصوصي در شهرداري شهريار راه اندازي شد 

 حضور و مشارکت بخش خصوصي در پروژه هاي عمراني هميشه موجب رشد و ارتقاء اقتصادي و بالندگي شهرها بوده و مديريت اين بخش و جذب سرمايه هاي بخش خصوصي براي آباداني شهرها ،يکي از اصول مديريت شهري محسوب مي گردد.

حسيني شهردار شهريار با اشاره به مشارکتهاي بخش خصوصي در انجام پروژه هاي عمراني در شهر گفت:در اين 6 الي 7 سالي که در خدمت مردم شهريار هستيم سال جديد را با نگاه سازندگي پي خواهيم گرفت که اميدواريم اصحاب رسانه و مطبوعات با نگاه ريزبين و دقيق خود ،تمامي نيازهاي شهر را رصد و اولويتها را به مسئولين گوشزد نمايد.

حسيني مشارکت بخش خصوصي را باعث پيشرفت شهر دانست و افزود:يکي از کارهاي خوب شهرداري شهريار مشارکت بخش خصوصي بوده که در اين راستا اولين قرارداد با اين بخش در رابطه با احداث پارکينگ طبقاتي در زميني به متراژ 110 هزار متر بسته و مقرر گرديد طي 36 ماه اين پروژه آماده تحويل به شهرداري گردد که اين پارکينگ در 4طبقه زيرزمين مختص پارک خودرو مابقي طبقات آن تجاري واداري مي باشد و تمام فضاهاي مورد نياز نيز در آن تعبيه شده است،همچنين براي مشارکت هر چه بيشتر بخش خصوصي واحدي را تحت عنوان واحد مشارکتهاي بخش خصوصي در شهرداري راه اندازي نموده ايم تا در سالهاي پيش رو شاهد مشارکت صددرصدي بخش خصوصي در پروژه هاي شهري باشيم.

شهردار شهريار اشاره ايي به بودجه سال 90 نمود و ادامه داد:بودجه سال 90 بالغ بر 45 ميليارد تومان پيش بيني شده بود که با تعامل خوب ميان اعضاي شوراي شهر اين مبلغ به 75 ميليارد تومان افزايش پيدا کرد که اين مهم ميسر نمي شد مگر با همکاري و زحمات پرسنل شهرداري.چرا که ما براي افزايش بودجه سال 90 با توجه به بدهي ها و پرونده هاي راکد در شهرداري، طرح جديدي را اجرا نموديم بدين صورت که پرونده هاي تسويه نشده را به جريان انداخته و با يک برنامه ريزي دقيق و تلاش پرسنل 400 پرونده مورد بررسي قرار گرفت تا ما به اين حد از وصولي دست يابيم و ازاين ميزان 60درصد بودجه به عمران و 40درصد بودجه صرف هزينه هاي جاري شهرداري شد که طبق قانون شهرداريها 60 درصد از بودجه هزينه هاي جاري و 40 درصد از بودجه هزينه هاي عمراني ميباشد که اين مسئله در شهرداري شهرياربصورت معکوس عمل ميشود.

حسيني بودجه سال 91 را حدود 64 ميليارد تومان برآورد نموده و مي گويد:در پايان سال 90 بودجه شهرداري بررسي و به شهرداري ابلاغ شد و اين بودجه منهاي سازمانها 64 ميليارد تومان در نظر گرفته شد که 23 ميليارد تومان آن هزينه هاي جاري شهرداري و 41 ميليارد تومان آن صرف هزينه هاي عمراني شود و اگر اين بودجه را با بودجه سازمانهاي تحت نظر شهرداري در نظر بگيريم حدود 81 ميليارد تومان خواهد شد که اميدواريم در سال آتي اين مبلغ به 100 ميليارد تومان افزايش يابد.

حسيني در خصوص طرح جامع شهري نيز اظهار داشت:با توجه به گذشت 15 الي 16 سال از افق شهريار، هنوز طرح جامع آن ابلاغ نشده بود که ما در اين 5الي6 سال به جد پيگير اين طرح شديم تا در تاريخ 21/1/1391 اين طرح با نقشه و ضوابط جامع ابلاغ شد، ولي ما با توجه به مدت دار شدن اين طرح از 6 ماه گذشته يک گام جلوتر برداشته و بستر طرح جامع را فراهم نموديم و اميدواريم در 6 ماهه اول سال 91 اين طرح تصويب و جزئيات آن در طرح تفضيلي در نظر گرفته شود.

تکميل پروژه هاي نيمه تمام مورد بعد بود که حسيني شهردار شهريار بدان پرداخت و در همين رابطه گفت:با توجه به اولويت کاري،تکميل پروژه هاي نيمه تمام در سال جاري در دستور کار ما قرار دارد و 100 پروژه با اعتباري بالغ بر 40 ميليارد تومان در مرداد ماه آماده افتتاح خواهد بود که اميدواريم با هماهنگي هاي بعمل آمده کليه پروژه هاي نيمه تمام در موعد مقرر آماده بهره برداري شوند .

وي ازپروژه هاي در حال انجام شهرداري به پروژه ميدان ميوه و تره بار-احداث پارکينک طبقاتي- احداث چند واحد تجاري،اداري در ميدان جهاد و شهرک انديشه اشاره نمود و احداث يک معدن و کارخانه تهيه آسفالت را از الزامات شهرداري شهريار دانست.

حسيني در مورد شهر ايمن و پياده رو سازي نيز گفت:با توجه به هم سطح نبودن پياده روها در اغلب شهرها،يکي از کارهاي مهمي که امسال در دستور کار خود قرار داده ايم پروژه شهر ايمن بود که انشاا... تا نيمه ارديبهشت ماه اين پروژه کليد خواهد خورد و با تقسيم کردن شهر به چند محله تا پايان سال اين امر تحقق مي يابد.

وي در خصوص مجوز ديوارکشي باغات اظهار داشت:تمام افرادي که مي خواهند املاک و باغات خود را ديوارکشي نمايند مي توانند با در دست داشتن سند شش دانگ به شهرداري مراجعه و در عرض کمتر از 2 ماه مجوز ديوارکشي و احداث يک بناي کوچک را دريافت نمايند.

شهردار شهرياردر ادامه گفت: در طرح گسترش فضاي سبز،ميزان 235 هکتار از زمين هاي منطقه ،زير پوشش درختکاري و ايجاد فضاي سبز قرار گرفته است و سهم سرانه فضاي شهروندان از 13/7 مترمربع به 17 متر مربع افزايش يافته است.

شهردار شهريار در خاتمه به مسائل و مشکلات شهرک صدف اشاره نمود و افزود:در زمان احداث اين شهرک تمام سرانه هاي آن براي تعداد مشخصي در نظر گرفته شده بود ولي متاسفانه عواملي که شهرک ساز در اين شهرک بوجود آورد ،ساکنين آن را دچار مشکل و زحمت نمود که در حال حاضر شهرداري شهريار با اعمال قوانيني از جمله احداث ساختمانهاي تک واحدي در حال رفع اين معضل برآمده و براي فضاهاي آموزشي شهرکهاي احداث شده به جز فاز يک انديشه زمين مورد احتياج در نظر گرفته شده است ، ولي چون شهرداري هيچگونه تعهدي از شهرک ساز در رابطه با سرانه ها نگرفته بود اين مشکلات بوجود آمده است .

البته ما طي برنامه اي در نظر گرفته ايم از شهرک سازها تضمين براي در نظر گرفتن سرانه ها دريافت و همين مورد را در رابطه با چک هاي دريافتي اعمال مي کنيم تا به هنگام وصول مطالبات هيچ دغدغه خاطري نداشته باشيم.

شهريار-برزگر


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته